Zahájení sběru použitého textilu v obci Židněves

Typ: Užitečné informace | náš tip
Sběr použitého oblečení, textilu, obuvi a hraček

OÚ Židněves oznamuje, že byl v obci zahájen sběr použitého textilu. Kontejner je umístěn na sběrném místě pod prodejnou COOP. Nashromážděný materiál bude odebírat Diakonie Broumov a využívat k humanitárním účelům.

Rádi bychom Vás tímto poprosili, zda byste textil před darováním prohlédli a vyřadili některé věci, které Diakonie Broumov již dále nemůže využít a musí je likvidovat na skládce, což je opravdu velmi finančně náročné. Jedná se zejména o bundy či kabáty s rozbitým zipem, s dírou, poškozené od molů. U některých věcí poškození či roztržení nevadí,  máte je uvedeny v přiloženém seznamu, především se jedná o bavlněné věci (mikiny, ložní prádlo, ručníky, …)

Seznam věcí ke sběru:

Letní a zimní oblečení (dámské, pánské, dětské):

• Použitelné i poškozené
    trika, mikiny, tepláky, šaty, kalhoty, rifle, košile, svetry, noční košile, tílka, pyžama, šátky
  • pouze nepoškozené (funkční zip, neroztržené)
    zimní bundy, kabáty, spodní prádlo, ponožky, halenky, čepice, rukavice, šály, plavky, opasky, kabelky

Domácí textil:

• použitelný i poškozený
    lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky, látky, ubrusy, látky (minimálně 1m2, ne odřezky)
  • pouze nepoškozený
    záclony, závěsy