Obrázky z Mladé Boleslavi – Nové město

Další díl výstavy o podobách Mladé Boleslavi ve druhé polovině 19. a na počátku 20. století nás zavede na Nové město.

Datum konání: 27. 6. 2017 začátek od 09:00

Místo konání: Mladá Boleslav, 29301 Mladá Boleslav

Typ akce: trhy, výstavy, veletrhy

Organizátor: Neuvedeno

Víceméně po celou druhou polovinu 19. století si Nové město drželo rozlohu, která nijak výrazně nepřesahovala jeho středověké hranice; souvislá zástavba končila zhruba na úrovni dnešní Jaselské ulice. Samozřejmě, že i v této době se stavělo, ale tehdejším potřebám ještě vcelku dostačovaly volné stavební parcely uvnitř areálu města. Jiná situace už byla na konci 19. století, kdy se pro potřeby nové výstavby začaly parcelovat zahrady ležící podél silnice na Kosmonosy a postupně zde vzniklo několik nových ulic, mezi prvními například ulice Blahoslavova. Nové město se tehdy začalo výrazně rozšiřovat a četnými přestavbami starších budov provedenými dle dobového vkusu získalo i modernější podobu.

Výstava prezentuje popsané proměny druhé mladoboleslavské městské části na několika desítkách dobových fotografií a pohlednic ze sbírek muzea a také ze sbírek soukromých. Vedle fotografií nechybí ani plány města a kolorit doby dokresluje i řada reklam a zajímavých dobových reálií.

Výstava potrvá od 27. června do 10. září 2017 a bude přístupná denně mimo pondělí od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.

Plakát zde ke stažení

Sylva Městecká